robert-img-header

مباحث مهاجرت

 • اصول اولیه مهاجرت
  • روند مصاحبه می تواند برای بسیاری از موکلین یک تجربه دلهره آور باشد. این امر برای موکلینی که با مقدار زیادی اضطراب به مصاحبه می روند قابل فهم است. این اضطراب از آن جهت قابل درک است که تصمیم مامور تنها به طور بالقوه می تواند تاثیر عظیمی در آینده موکل داشته باشد. با گفتن این نکته، ما وارد عرصه چند راهنمایی و مشاوره به شما در خصوص فرآیند مصاحبه می شویم. به یاد داشته باشید، کار افسر مسئول مصاحبه این است که به کشف تقلب بپردازد، در نتیجه حتی یک دروغ کوچک می تواند به طور بالقوه تاثیر بسیار منفی روی پرونده شما داشته باشد.

   بنابراین، یک نفس عمیق بکشید، به خود استراحت بدهید، و با خواندن گام به گام دفترچه راهنمای ما خود را برای آنچه انتظار می رود در دیدار با اداره مهاجرت اتفاق بیفتد آماده کنید.

   هر چند ما ادعا نمیکنیم تمام امکانات یک مصاحبه را داشته باشیم لیکن سعی خواهیم کرد شمار اندکی از مصاحبه های معمول را بررسی کنیم و برخی توصیه های مفید را به شما ارائه دهیم. توجه داشته باشید که مصاحبه به طور کلی از یک الگوی از پیش تنظیم شده پیروی نمی کند. آنها مورد به مورد انجام می شوند و پیش بینی سناریو دقیق تقریبا غیر ممکن است. من در این مقاله بر اساس تجربه شخصی خود در زمینه قوانین مهاجرت و تابعیت، بسیاری از مسائل اصلی را شرح میدهم.

    آمادگی، آمادگی و آمادگی

   این یک واقعیت است که شما نمی خواهید به جنگ با افسر مهاجرت بروید و او دشمن شما نیست، لیکن روند مصاحبه را می توان به عنوان یک نبرد بسیار استرس زا تلقی نمود. بهترین کاری که میتوانید برای اطمینان از یک مصاحبه موفقیت آمیز انجام دهید این است که به اندازه کافی خود را برای مصاحبه آماده کنید. برای آماده شدن، شما باید آنچه افسر مهاجرت به دنبال آن در پرونده شما است بدانید. بنابراین اولین قانون این است که سوابق و حقایق خود را بدانید.

   در اینجا چند چیز که باید به خاطر داشته باشید ذکر می کنیم که عبارتند از:

   – اگر چه شما ممکن است یک وکیل برای آماده سازی پرونده خود استخدام کرده باشید، این وکیل فقط آنچه شما به عنوان اطلاعات به وی داده اید ارائه می دهد. این مهم است که شما هر صفحه از تمام برنامه های خود را از جمله مدارک حمایت کننده از قبیل اظهارنامه، بیانیه ها، عکس و غیره را مرورکنید.

   – اسناد خود را برای ارائه در هر مصاحبه آماده کنید. ما توصیه می کنیم که شما یک پوشه از اصل اسناد خود به همراه کپی آنها را با خود داشته باشید. شما نمی خواهید در مصاحبه سردرگم بشوید. توجه داشته باشید که حتی اگر برخی از اسناد و مدارک را ارسال کرده باشید شما باید باز هم کپی آنها را داشته باشید که در صورت مفقود شدن آنها کپی اسناد را داشته باشید. به خاطر بسپارید که هر قدر مدارک آسان تر در اختیار مامور مهاجرت قرار گیرد، کار خود شما نیز آسانتر خواهد بود.

   – کمی در مورد قانون حاکم بر مورد خود مطالعه کنید. به عنوان مثال در یک پرونده پناهندگی، افسر ممکن است به دنبال ترس از آزار و اذیت باشد. با خواندن قانون مربوطه، شما قادر به درک بهتر از سوالات مصاحبه کننده خواهید بود.

   – اگر شما انگلیسی را خیلی خوب صحبت نمی کنید، می توانید درخواست کنید یک مترجم در طول مصاحبه همراه شما باشد. توجه داشته باشید که مترجم باید بی طرف باشد. مترجم نمی تواند آنچه شما می گویید تفسیر کند. او فقط باید ترجمه کند.

   – سر وقت در مصاحبه حاضر شوید. توصیه می شود که حداقل ۳۰ دقیقه قبل از زمان معین شده در مصاحبه حاضر شوید. مکان ها به شدت محافظت شده هستند و ممکن است شما نیاز به عبور از بازرسی های امنیتی داشته باشید که به طور بالقوه می تواند موجب تاخیر در رسیدن شما به محل باشد.

   – هر گونه سلاح، اشیاء تیز، و یا هر نوع اشیاء مضر را با خود همراه نبرید.

   – هر سندی که در مصاحبه نامه قید شده است با خود همراه داشته باشید (اگر این نامه چنین اسنادی را قید نماید). اگر برخی از سندها را همراه ندارید، موکدا توصیه می شود که این موضوع را از قبل به وکیل خود بگویید.

   – نامه اصلی مصاحبه، مدارک شناسنایی خود، گذرنامه (ها)، و همه اسناد مربوطه دیگر را همراه خود بیاورید.

   – اگر احساس می کنید مشکل دارید و یا احساس نگرانی می کنید، پرونده خود را به یک وکیل بسپارید. یک وکیل خوب در مصاحبه حضور خواهد داشت و می تواند به نفع شما دخالت کند. علاوه بر این، وکیل می تواند از سوءاستفاده های احتمالی جلوگیری کند یا شاهد هر گونه سوء استفاده احتمالی باشد.

   B. صادق باشید و حقیقت را بگویید

   برخی از مردم در حالی که در وضعیت نگرانی و تحت فشار هستند دروغ می گویند و امیدوار هستند که پرونده آنها جلو برود. حقیقت این است که دروغ اغلب شما را به دردسر بیشتری میاندازد که فکرش را نمی کردید. این مهم است که شما با وکیل خود و افسر مهاجرت صادق باشید. توجه داشته باشید دروغ گفتن به خدمات مهاجرت جرم است و در اغلب موارد نتیجه معکوس روی مشتریان خواهد داشت. اگر شما چیزی را به یاد نمی آورید جواب ساختگی ندهید. می توانید بگویید که مطلب را به یاد ندارید.

   C. فقط به سوال پرسیده شده پاسخ بدهید

   به یاد داشته باشید هر چیزی که می گویند می تواند بر علیه شما استفاده شود. متاسفانه در بسیاری از موارد، مردم تمایل به زیاد صحبت کردن دارند و قادر به پاسخ به سوال نیستند. برای مثال اگر از شما سوال شود چه زمانی بیدار شده اید؟ فرد می تواند بگوید: خوب، من ساعت ۹ صبحانه خوردم، ساعت ۸ دوش گرفتم، بنابراین ساعت ۷ صبح بیدار شده ام. این یک مثال ساده است که در آن موکل داوطلبانه اطلاعات ناخواسته ای را ارائه کرده است. پاسخ ساده می تواند این باشد”من ساعت ۷ صبح بیدار شده ام.” توجه داشته باشید که افسران آموزش دیده اند که از پاسخ های شما استفاده کنند و هر گونه تقلب را کشف کنند. اطلاعات بیش از حد می تواند به آسانی ذهن مامور را از هدف اصلی اش که ارزیابی این است که آیا شما سزاوار به دست آوردن منافع مهاجرت هستید یا خیر، منحرف سازد.

   D. نحوه لباس پوشیدن

   هر فرهنگی آداب و رسوم متفاوتی به لحاظ لباس پوشیدن دارد. طبق تجربه شخصی من، لباس رسمی همیشه مناسب است. با این حال، همیشه مطمئن شوید که شما لباس راحت به تن دارید. برخی مصاحبه ها ممکن است چند ساعت طول بکشد و شما نمی خواهید ناراحت باشید.

   E. هرگز به قوانین مهاجرت بی احترامی نکنید

   افسران اداره مهاجرت معمولا محترم هستند و نسبت به فرهنگ و طرز تفکر مردم حساس هستند. با این حال، در موارد نادری ممکن است شما با قوانین بسیار “سخت” مهاجرت مواجهه شوید. در چنین شرایطی تنها توصیه من به شما این است که صبور باشید و تحت هیچ شرایطی از کوره در نروید. اگر یک وکیل همراه شما است، هر گونه سوء استفاده را می توان مستند ساخت و گزارش کرد. بنابراین، به افسر مهاجرت بی احترامی نکنید، هر چند رفتار وی ناشایست باشد.

   F. هیچ ترسی به خود راه ندهید

   در حالی که روند مصاحبه می تواند به بازداشت یا رد درخواست منجر شود، شما مورد شکنجه قرار نمی گیرید و یا در معرض آسیب های غیر ضروری قرار نمی گیرید. آرامش خود را حفظ کنید و اجازه ندهید که ترس شما بر فضای مصاحبه غلبه کند. به یاد داشته باشید شما می توانید مصاحبه را در هر زمانی متوقف نمایید. اگر شما هر نوع مسئله جنایی دارید، یک وکیل مهاجرت می تواند قبل از انجام مصاحبه پرونده شما را بررسی نماید. من موکدا توصیه می کند یک وکیل مهاجرت خوب و قابل اعتماد همراه خود داشته باشید.

   F. همراه داشتن یک وکیل برای کمک به شما!

   وکیل شعبده باز نیست. بنابراین، از وکیل خود نخواهید چه کاری می تواند برای شما انجام دهد، بلکه بپرسید شما چه می توانید برای وکیل خود انجام دهید به طوری که وکیل بهتر بتواند به شما کمک کند.

   به یاد داشته باشید یک وکیل نه تنها مشاور شما بلکه یک مامور دادگاه نیز هست. او باید صادق و  راستگو باشد و در عوض شما باید صادقانه با او برخورد کنید. این ضروری است که شما حقیقت را به وکیل خود بگویید و هر گونه اطلاعاتی را که به طور بالقوه می تواند تاثیر بر پرونده شما داشته باشد حذف نکنید. وکیل مجاز به افشای اطلاعات محرمانه شما نیست، با این حال، یک وکیل نمی تواند در هر مرحله ای به نمایندگی خود ادامه دهد در شرایطی که موکل سعی در گمراه کردن مقامات و یا دروغ گفتن به آنها را دارد.

   وکلا می توانند در مسائل زیر کمک کنند:

   – آماده سازی اسناد شما با دقت کافی

   – حصول اطمینان از اینکه به هر گونه مسائل پیش بینی شده به طور مناسب رسیدگی می شود

   – آماده سازی شما برای مصاحبه

   – در کنار شما بودن در مصاحبه برای جلوگیری و / یا سند کردن هر گونه سوء استفاده

   – شاهد بودن برای موارد سوء استفاده

   – جلوگیری از اتفاقات ناگوار بالقوه در مصاحبه.

   مهم است به خاطر داشته باشید که هر مصاحبه مهاجرت متفاوت است. آماده بودن به اندازه کافی و داشتن یک وکیل خوب در کنار شما می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. توجه داشته باشید که این یک راهنمای کامل و جامع به روند مصاحبه نیست. موکدا توصیه می شود که شما یک جلسه کامل با وکیل خود قبل از حضور در هر گونه مصاحبه ای با افسر مهاجرت داشته باشید.

   روند مصاحبه بخشی از روند اخذ ویزای غیر مهاجرتی، اقامت دائم و یا شهروندی شما است. این امر می تواند اقدامی متهورانه باشد که فرض کنیم مصاحبه نخواهیم داشت. بنابراین آماده ساختن خود برای مرحله مصاحبه می تواند یک راه طولانی به سوی تعیین موفقیت یک شخص باشد. به یاد داشته باشید، مصاحبه یکی از معدود موارد در روند مهاجرت است که در آن شما شانس این را دارید که به مقامات اداره مهاجرت نشان دهید به شما به عنوان یک فرد و نه به عنوان مجموعه ای از اسناد یا فرم ها معتبر هستید.

   از این اقدامات ساده تبعیت کنید و موفق خواهید شد. اطلاعات این مقاله برای شما تهیه شده است و یک مشاوره حقوقی در هر موضوعی به حساب نمی آید. دریافت کننده این مقاله، موکل یا هر شخص دیگری باید از اقدام بر اساس آن و یا بر اساس مطالب سایت بدون دریافت مشاوره حقوقی لازم در خصوص موضوعات و شرایط خاص  اجتناب نماید.

 • من درک میکنم که EB-5 موضوع دعوای قضایی بوده است. آیا این تاریخچه بر برنامه درخواست گرین کارت من اثر می گذارد؟
  • آن باید به شما به عنوان یک سرمایه گذار کمک کند که بدانید کل مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ دلار سرمایه گذاری باید در پروژه های اشتغال زایی در مرکز منطقه ای سرمایه گذاری شود.
   تاریخچه این برنامه به شرح زیر است: برخی از این مراکز تجاری سرمایه گذاری مطمئنی را ارائه نمی دهد و تنها در تجارت برای جمع آوری هزینه به جای تامین مالی فعالیت تجاری اهمیت داشتند. بسیاری از این مراکز تجاری قادر به جذب ۵۰۰،۰۰۰ دلار کامل برای سرمایه گذاری و یا استخدام تعداد مورد نیاز کارکنان نبودند. از آنجا که برخی از این مراکز تجاری مطابق با مقررات عمل نمی کردند، INS، مدیر خدمات مهاجرتی ایالات متحده ( که اکنون USCIS است)، در اقدامی سنجیده با هدف جلوگیری از سوء استفاده از این برنامه تاسیس گردید.
   در سال ۲۰۰۲، در یک قضیه که تحت عنوان چانگ علیه ایالات متحده معروف است شعبه نهم دادگاه استیناف حکم داد که USCIS نمی تواند قوانین جدیدی را در خصوص عطف به ماسبق نمودن قوانین اعمال نماید. در همان سال، کنگره آمریکا نیز یک قانون جدید برای محافظت از سرمایه گذاران قبل از ۱۹۹۸ را تصویب کرد. ما بر این باوریم که درخواست های مهاجرت EB-5 بر اساس سرمایه گذاری سالم برای کل ۵۰۰،۰۰۰ دلار، همانطور که در قوانین آمده است، با مستندات حمایتی مناسب تجویز و تایید خواهند شد.

 • پس ازتایید درخواست I-526، آیا اعضای خانواده می توانند مصاحبه در کنسولگری را در کشورهای مختلف (به عنوان مثال، اگر فرزندان در ایالات متحده مشغول تحصیل باشند و والدین وی در آمریکا نباشند، و نظایر آن) داشته باشند؟
  • اعضای خانواده می توانند در کشورهای مختلف مصاحبه دهند. کشور مبدا و یا جائی که خانواده دارای روابطی است محل مصاحبه لحاظ می شود. اغلب وقتی یکی از اعضای خانواده در کشور دیگری به سر می برد، مانند دانش آموزی که در ایالات متحده به مدرسه می رود، نیازی نیست که آن دانش آموز به کشور مبدا باز گردد و می تواند وضعیت خود را در ایالات متحده در دفتر منطقه‌ای USCIS تبدیل نماید.

 • اگرمن توسط USCIS برای ویزای نوع دیگر رد شده باشم آیا می توانم برای اخذ ویزای دیگری اقدام کنم؟
  • رد در گذشته الزاماً منجر به رد صلاحیت متقاضی EB-5 نمی شود مگر این که دلایلی مانند تقلب در روند مهاجرت و یا مشکلات عمده دیگری وجود داشته باشد. بسیار مهم است که سرمایه گذار همه مشکلات خود در خصوص سابقه جنایی، پزشکی، یا مشکلات مهاجرتی ایالات متحده را به شرکت حقوقی ما قبل از ارسال درخواست شما اعلام نماید.

 • اگر درخواستI-526 من توسط USCIS تایید شود، هدف از درخواست و مصاحبه کنسولگری چیست؟
  • هدف از این روند درخواست این است که اطمینان حاصل شود قبل از صدور ویزای اقامت دائم مشروط سرمایه گذار و خانواده اش تحت معاینات پزشکی، پلیسی، امنیتی، و مهاجرتی قرار گرفته اند. در مصاحبه مامور کنسولگری ممکن است به این مسائل و اطلاعات مندرج در I-526 و درخواست نامه مراجعه نماید، و از جمله از سرمایه گذار درخواست کند به طور خلاصه ماهیت سرمایه گذاری مهاجرتی خود را شرح دهد. شرکت حقوقی ما کمک خواهد کرد که شما آمادگی لازم برای مصاحبه در کنسولگری را به دست آورید.

 • زمان طی تشریفات برای درخواست I-526 و گرین کارت مشروط چقدراست؟
  • طول مدت رسیدگی از زمان ارائه درخواست I-526 تا اعطای گرین کارت مشروط ( conditional green (card حدود ۱۶ تا ۲۰ ماه بسته به فرد می باشد. این یک روند تایید دو مرحله ای است. اول، اقدام به عنوان اتاق تهاتر ویزا، USCIS درخواست ویزای سرمایه گذاری EB-5 را بررسی و تایید می نماید. پس از آنکه درخواست I-526 مورد تایید قرار گرفت، آن به کنسولگری ایالات متحده در خارج از کشور ارسال می شود، جائی که سرمایه گذار باید یک پرونده کنسولگری تشکیل دهد و سپس قبل از آنکه ویزای مهاجرتی صادر شود مصاحبه بدهد.
   اگر سرمایه گذار EB-5 از قبل در ایالات متحده باشد، تبدیل وضعیت وی به USCIS تسلیم خواهد شد.

 • وقتی من گرین کارت مشروط خود را دریافت کنم، چه زمانی باید برای گرین کارت دائمی (permanent green card) خود اقدام کنم؟
  • گرین کارت مشروط دو سال پس از تاریخ صدور منقضی خواهد شد. سرمایه گذاران می توانند درخواست I-829 خود را سه ماه قبل از تاریخ انقضا ارسال کنند. مرکز تجارت مربوطه تمام مدارک و شواهد حمایت کننده در رابطه با شرکت مختلط، سرمایه گذاری و اشتغال غیرمستقیم را فراهم خواهد کرد. هنگامی که درخواست I-829 به USCIS تسلیم شد، اقامت دائم مشروط شما برای یک سال دیگر تمدید خواهد شد در حالی که شما منتظر تاییدیه رسمی خود از USCIS خواهید ماند.

 • چه نوع اطلاعات و اسنادی برای درخواست EB-5 لازم است؟
  • شما به عنوان سرمایه گذار EB-5 باید اطلاعات زندگینامه ای کاملی برای هر متقاضی آماده کنید، و متقاضی اصلی باید سند منبع وجوه سرمایه گذاری را فراهم نماید. برای اثبات منبع دارایی های مورد نظر در سرمایه گذاری، USCIS پنج سال اظهارنامه مالیاتی، پنج سال سوابق بانکی، سند مالکیت هر گونه کسب و کار، صورتهای مالی برای هر کسب و کار و مجوزهای کسب و کار را درخواست خواهد کرد. هدف این است که سابقه یک دوره تجاری ارایه شود. اگر سرمایه شما از یک معامله خاص، مانند فروش خانه، ارث، و یا هدیه به دست آمده باشد، شما باید ثابت کنید که معامله با ارائه یک سند رسمی، مانند بیانیه نهایی، قرارداد، یا سایر اسناد رسمی انجام شده است. این لیست جامع نیست. اسناد دیگری ممکن است لازم باشد و بر اساس مورد به مورد متفاوت است.
   شرکت حقوقی ما شما را در تمام مراحل راهنمایی می کنند.

 • تفاوت بین گرین کارت “مشروط” و گرین کارت “غیرمشروط” چیست؟
  • به موجب مقررات USCIS ، سرمایه گذار EB-5 که برای ویزای مهاجرتی EB-5 تایید شده برای اولین بار گرین کارت “مشروط” دریافت خواهد کرد که به مدت دو سال معتبر خواهد بود. اگر تمام سرمایه گذاری و شرایط اقامت تامین شود، USCIS یک گرین کارت “غیرمشروط” یا دائم را صادر خواهد کرد که تاریخ انقضا نخواهد داشت.

 • آیامن به وکیل مهاجرت نیاز خواهم داشت؟ آیا تشریفات مهاجرت بخشی از برنامه سرمایه گذاری است؟
  • مابر این باوریم که مهم است که شما وکیل قانونی مستقلی داشته باشید که منافع شما را بطور بلامنازع تامین نماید. شرکت حقوقی ما به شما کمک می کند که روند درخواست مهاجرت خود را تا جائی که ممکن است سهل و آسان دنبال نمایید. CLICK HERE FOR INFORMATION ABOUT ROBERT ABEDI.

1.415.398.4504+