robert-img-header

نامزد(ها)

طبقه بندی ویزای K1 اختصاصا برای نامزد (های) اتباع ایالات متحده که در صدد ورود به ایالات متحده برای ازدواج هستند صورت گرفته است. برای اینکه واجد شرایط اخذ ویزای نامزد(ها) باشید،

۱) متقاضی باید شهروند آمریکا شود

۲) هر دو نفر این نامزدها باید ازدواج قانونی کنند

۳) اتباع خارجی باید ظرف مدت ۹۰ روز و یا به محض ورود به ایالات متحده آمریکا ازدواج کنند

۴) آنها باید شخصا در دو سال گذشته با هم ملاقات کرده باشند

برای اینکه هر دو نفر از نظر قانونی قادر به ازدواج باشند نیاز به شواهدی هست که نشان دهد هر دو آنها به سن قانونی رسیده اند، و اینکه ازدواج های قبلی کاملا فسخ شده باشند. اگر، برای مثال، همسر شهروند آمریکا با کسی در خارج از کشور ازدواج کرده و قبلا آنها را به ایالات متحده آورده، سپس به خارج از کشور رفته است و به طور یک جانبه تقاضای طلاق کرده است، چنین طلاقی ایجاب نمی کند که فرد در حال حاضر از نظر قانونی می تواند ازدواج کند. همچنین، در ازدواج پسر عمو/دایی-دخترعمو-دایی، قوانین دولتی در مورد این قبیل ازدواج ها ممکن است مانعی برای به دست آوردن ویزای نامزد(ها) باشد. قاعده کلی این است که خدمات مهاجرت به ازدواج اختصاص می یابد که در یک ایالت یا کشور ی که ازدواج را قانونا به رسمیت می شناسد، انجام گیرد.

قصد ازدواج ظرف مدت ۹۰ روز لازم است، اما پس از آن که نامزد (ه) وارد کشور شد، عدم ازدواج در عرض ۹۰ روز فرصت ازدواج با تاخیر و یا تغییر وضعیت را از بین نمی برد، اما وضعیت K-1 شما منقضی خواهد شد. البته برای جلوگیری از هر گونه پیچیدگی، بهتر است از قانون ۹۰ روز تبعیت شود. در خصوص نیاز به ملاقات شخصی با نامزد در دو سال گذشته، استثناهایی وجود دارد. اگر متقاضی بتواند ثابت کند که سختی هایی وجود داشته که مانع از ملاقات شخصی شده است، نیازی به انجام ملاقات شخصی نیست و از آن چشم پوشی می شود. استثنائات دیگر شامل شیوه های مرسوم فرهنگی، و اجتماعی است که جلسه قبل از ازدواج را محدود می سازد.

چه زمانی می توانم ویزای K-1 دریافت کنم؟

پردازش حق بیمه، که در آن درخواست خواهد شد ظرف ۱۵ روز انجام گیرد، در تقاضای ویزای K1 وجود ندارد. زمان پردازش متفاوت است. USCIS یک برنامه انتظار زمانی را ارائه می کند.

مزایا و محدودیت های K-1 چیست؟

ویزای K-1 برای کسانی ایده آل است که ترجیح می دهند برای ازدواج با نامزد خود به خارج بروند و  از ایالات متحده درخواست گرین کارت کنند. درخواست ویزای K-1 یک فرآیند سریع تر نسبت به انجام سفر خارج از کشور برای ازدواج و انتظار برای درخواست همسر برای تایید است. فرزندان مجرد نامزد که زیر ۲۱ سال داشته باشند نیز می توانند با ویزای نامزدی وارد ایالات متحده شوند. ویزای K-1 همچنین یک ویزای ورود متعدد است و دارنده آن می تواند بلافاصله پس از ورود به ایالات متحده درخواست کار کند.

هیچ تمدیدی در ویزای K-1 تحت هیچ شرایطی وجود ندارد. حتی پس از ازدواج، دارنده ویزای K-1 از وضعیت مربوط به آن پس از مدت ۹۰ روز از ورود خارج خواهد شد، لذا باید سریعا اقدام به درخواست تغییر وضعیت نمود.

نقش دادستان در درخواست ویزای K-1 چیست؟

درخواست ویزای K-1 پیچیده نیست، با این حال یک وکیل می تواند با قبول مسئولیت تهیه و تنظیم درخواست ویزای را تسهیل نماید و از اتلاف وقت جلوگیری کند. در مواردی که ازدواج های قبلی وجود داشته باشد، و یا زن و مرد دخترعمو/دایی-پسرعمو/دایی باشند، یک وکیل می تواند در ارزیابی کفایت اسناد برای احراز شرایط قانونی این ازدواج کمک کند و اینکه آیا قوانین دولتی مانع از اخذ ویزای  K-1 نیست.

1.415.398.4504+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *