robert-img-header

مامور شرکت

ویزای L-1A  چیست و چه کسی واجد شرایط دریافت آن است؟

ویزای L-1A  ویزایی برای کارگر خارجی است که به ایالات متحده می آید تا خدماتی در سمت های مدیریتی یا اجرایی برای گروهی از شرکت های چندملیتی آمریکایی ارائه دهد. در معنای وسیع آن، متقاضی باید اثبات نماید که ۱٫ یک شرکت واجد شرایط است ۲٫ که کارگر به عنوان یک مدیر یا مجری دارای شرایط لازم است. یک سازمان زمانی واجد شرایط است که یا شعبه ای از یک شرکت آمریکایی،‌شرکت مادر یا شرکت تابعه یک  شرکت تجاری خارجی باشد. عبارت “تابعه”، “شرکت مادر” یا “شعبه” تحت قوانین مهاجرت تعریف می شوند و نه طبق تعاریف متداول آنها. همچنین نیازمندیهای سندی دیگری نیز لازم است که سازمان باید در صورتی که “دفتر جدیدی” است که برای کمتر از یک سال فعالیت کرده است باید واجد آنها باشد. برخی از این نیازهای سندی مضاعف شامل ارائه طرح تجاری و سند مالکیت دفاتر تجاری جدید است. یک کارگر موقعی واجد شرایط دریافت ویزای L-1A   است که شخصی باشد که برای شریک خارجی خود در سازمان آمریکایی برای حداقل یک سال از سه سال گذشته در سمت اجرایی یا مدیریتی کار کرده باشد. عبارت “اجرایی” یا “مدیریتی” نیز طبق قوانین و مقررات مهاجرتی دارای تعاریف خاص خود می باشند هر چند این تعاریف به خودی خود منطقی به نظر می‌رسند.

چه وقت من می توانم ویزای L-1A   دریافت کنم؟

برخلاف ویزاهای H-1B، هیچ سهمیه ای در خصوص شمار ویزاهای L-1A که هر سال ممکن است صادر شود وجود ندارد، بنابراین آن می تواند در هر وقت از سال صادر شود. بررسی حق بیمه که از متقاضای خواسته می شود ظرف مدت ۱۵ روز تقویمی به آن اقدام نماید نیز وجود دارد.

مزایا و محدودیت های ویزای L-1A چیست؟

یک مزیت ویزای L-1A نسبت به ویزاهای کاری مانند H-1B این است که آن نیازمند هیچ زمینه تحصیلی خاصی نیست. به هر حال، برخی از موفق ترین و بااستعدادترین مدیران اجرایی به طور کلی هیچ مدرک تحصیلی دانشگاهی ندارند. ویزای L-1A نیز یک ویزای دومنظوره است به این معنی که شما می توانید درخواست های ویزای مهاجرت (گرین کارت) ارائه نمایید و در عین هیچ مشکلی برای درخواست تمدید ویزای L-1A ندارید. مزیت دیگر این است که افراد تحت تکفل شما، که در وضعیت  L-2هستند، می توانند مجوز کار دریافت کنند. کارفرمایان دارای بودجه اندک نیز باید اطمینان بیابند که از آنها خواسته نمی شود که به کارگر مزایای بالاتری را بپردازند. همچنین، همانطور که قبلا گفته شد، ویزاهای L-1A در سراسر سال قابل دستیابی هستند. عیب  ویزاهای L-1A این است که شما محدود ۷ ساله برای تمدید وضعیت خود دارید. کسانی که ابتدا با وضعیت L-1A وارد آمریکا شده اند ممکن است بخواهند وضعیت خود را به H-1B تغییر دهند تا از مزیت برخورداری از امکان تمدید دائمی بر اساس داشتن شغل بر مبنای درخواست مهاجرت (گرین کارت) استفاده نمایند. با این حال، ممکن است تغییر وضعیت به H-1Bلازم نباشد زیرا پتانسیل برای کارفرمای کارگر L-1A برای درخواست مهاجرت مدیر/مدیر اجرایی که بالاترین اولویت است (عموما، هیچ مدت انتظاری برای تاریخ اولویت مشاهده نمی شود) وجود دارد.

نقش وکیل در درخواست ویزای L-1A چیست؟

تقاضاهای ویزای L-1A یکی از پیچیده ترین درخواست های ویزا برای تهیه اسناد مربوطه است. یک درک حرفه ای از تعاریف حقوقی مربوط به سازمان آمریکایی و داوطلب برای ارائه موثر درخواست لازم است. در مواردی که “دفتر جدید” دایر شده باشد، توجه خاص به جزئیات الزامی است. اطلاعات دست اول در خصوص آنچه اداره مهاجرت انتظار می رود از متقاضی درخواست نماید برای حصول موفقیت بسیار حائز اهمیت است.

1.415.398.4504+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *