robert-img-header

مباحث مهاجرت

من درک میکنم که EB-5 موضوع دعوای قضایی بوده است. آیا این تاریخچه بر برنامه درخواست گرین کارت من اثر می گذارد؟

    آن باید به شما به عنوان یک سرمایه گذار کمک کند که بدانید کل مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ دلار سرمایه گذاری باید در پروژه های اشتغال زایی در مرکز منطقه ای سرمایه گذاری شود.

تاریخچه این برنامه به شرح زیر است: برخی از این مراکز تجاری سرمایه گذاری مطمئنی را ارائه نمی دهد و تنها در تجارت برای جمع آوری هزینه به جای تامین مالی فعالیت تجاری اهمیت داشتند. بسیاری از این مراکز تجاری قادر به جذب ۵۰۰،۰۰۰ دلار کامل برای سرمایه گذاری و یا استخدام تعداد مورد نیاز کارکنان نبودند. از آنجا که برخی از این مراکز تجاری مطابق با مقررات عمل نمی کردند، INS، مدیر خدمات مهاجرتی ایالات متحده ( که اکنون USCIS است)، در اقدامی سنجیده با هدف جلوگیری از سوء استفاده از این برنامه تاسیس گردید.

در سال ۲۰۰۲، در یک قضیه که تحت عنوان چانگ علیه ایالات متحده معروف است شعبه نهم دادگاه استیناف حکم داد که USCIS نمی تواند قوانین جدیدی را در خصوص عطف به ماسبق نمودن قوانین اعمال نماید. در همان سال، کنگره آمریکا نیز یک قانون جدید برای محافظت از سرمایه گذاران قبل از ۱۹۹۸ را تصویب کرد. ما بر این باوریم که درخواست های مهاجرت EB-5 بر اساس سرمایه گذاری سالم برای کل ۵۰۰،۰۰۰ دلار، همانطور که در قوانین آمده است، با مستندات حمایتی مناسب تجویز و تایید خواهند شد.

پس ازتایید درخواست I-526، آیا اعضای خانواده می توانند مصاحبه در کنسولگری را در کشورهای مختلف (به عنوان مثال، اگر فرزندان در ایالات متحده مشغول تحصیل باشند و والدین وی در آمریکا نباشند، و نظایر آن) داشته باشند؟

    اعضای خانواده می توانند در کشورهای مختلف مصاحبه دهند. کشور مبدا و یا جائی که خانواده دارای روابطی است محل مصاحبه لحاظ می شود. اغلب وقتی یکی از اعضای خانواده در کشور دیگری به سر می برد، مانند  دانش آموزی که در ایالات متحده به مدرسه می رود، نیازی نیست که آن دانش آموز به کشور مبدا باز گردد و می تواند وضعیت خود را در ایالات متحده در دفتر منطقه‌ای USCIS تبدیل نماید.

اگرمن توسط USCIS برای ویزای نوع دیگر رد شده باشم آیا می توانم برای اخذ ویزای دیگری اقدام کنم؟

    رد در گذشته الزاماً منجر به رد صلاحیت متقاضی EB-5 نمی شود مگر این که دلایلی مانند تقلب در روند مهاجرت و یا مشکلات عمده دیگری وجود داشته باشد. بسیار مهم است که سرمایه گذار همه مشکلات خود در خصوص سابقه جنایی، پزشکی، یا مشکلات مهاجرتی ایالات متحده را به شرکت حقوقی ما قبل از ارسال درخواست شما اعلام نماید.

اگر درخواستI-526 من توسط USCIS تایید شود، هدف از درخواست و مصاحبه کنسولگری چیست؟

    هدف از این روند درخواست این است که اطمینان حاصل شود قبل از صدور ویزای اقامت دائم مشروط سرمایه گذار و خانواده اش تحت معاینات پزشکی، پلیسی، امنیتی، و مهاجرتی قرار گرفته اند. در مصاحبه مامور کنسولگری ممکن است به این مسائل و اطلاعات مندرج در I-526 و درخواست نامه مراجعه نماید، و از جمله از سرمایه گذار درخواست کند به طور خلاصه ماهیت سرمایه گذاری مهاجرتی خود را شرح دهد. شرکت حقوقی ما کمک خواهد کرد که شما آمادگی لازم برای مصاحبه در کنسولگری را به دست آورید.

زمان طی تشریفات برای درخواست I-526 و گرین کارت مشروط چقدراست؟

    طول مدت رسیدگی از زمان ارائه درخواست I-526 تا اعطای گرین کارت مشروط ( conditional green (card حدود ۱۶ تا ۲۰ ماه بسته به فرد می باشد. این یک روند تایید دو مرحله ای است. اول، اقدام به عنوان اتاق تهاتر ویزا، USCIS درخواست ویزای سرمایه گذاری EB-5 را بررسی و تایید می نماید. پس از آنکه درخواست I-526 مورد تایید قرار گرفت، آن به کنسولگری ایالات متحده در خارج از کشور ارسال می شود، جائی که سرمایه گذار باید یک پرونده کنسولگری تشکیل دهد و سپس قبل از آنکه ویزای مهاجرتی صادر شود مصاحبه بدهد.

اگر سرمایه گذار EB-5 از قبل در ایالات متحده باشد، تبدیل وضعیت وی به USCIS تسلیم خواهد شد.

وقتی من گرین کارت مشروط خود را دریافت کنم، چه زمانی باید برای گرین کارت دائمی (permanent green card) خود اقدام کنم؟

    گرین کارت مشروط دو سال پس از تاریخ صدور منقضی خواهد شد. سرمایه گذاران می توانند درخواست I-829 خود را سه ماه قبل از تاریخ انقضا ارسال کنند. مرکز تجارت مربوطه تمام مدارک و شواهد حمایت کننده در رابطه با شرکت مختلط، سرمایه گذاری و اشتغال غیرمستقیم را فراهم خواهد کرد. هنگامی که درخواست I-829 به USCIS تسلیم شد، اقامت دائم مشروط شما برای یک سال دیگر تمدید خواهد شد در حالی که شما منتظر تاییدیه رسمی خود از USCIS خواهید ماند.

چه نوع اطلاعات و اسنادی برای درخواست  EB-5 لازم است؟

    شما به عنوان سرمایه گذار EB-5 باید اطلاعات زندگینامه ای کاملی برای هر متقاضی آماده کنید، و متقاضی اصلی باید سند منبع وجوه سرمایه گذاری را فراهم نماید. برای اثبات منبع دارایی های مورد نظر در سرمایه گذاری، USCIS پنج سال اظهارنامه مالیاتی، پنج سال سوابق بانکی، سند مالکیت هر گونه کسب و کار، صورتهای مالی برای هر کسب و کار و مجوزهای کسب و کار را درخواست خواهد کرد. هدف این است که سابقه یک دوره تجاری ارایه شود. اگر سرمایه شما از یک معامله خاص، مانند فروش خانه، ارث، و یا هدیه به دست آمده باشد، شما باید ثابت کنید که معامله با ارائه یک سند رسمی، مانند بیانیه نهایی، قرارداد، یا سایر اسناد رسمی انجام شده است. این لیست جامع نیست. اسناد دیگری ممکن است لازم باشد و بر اساس مورد به مورد متفاوت است.

شرکت حقوقی ما شما را در تمام مراحل راهنمایی می کنند.

تفاوت بین گرین کارت “مشروط” و گرین کارت “غیرمشروط” چیست؟

    به موجب مقررات USCIS ، سرمایه گذار EB-5 که برای ویزای مهاجرتی EB-5 تایید شده برای اولین بار گرین کارت “مشروط” دریافت خواهد کرد که به مدت دو سال معتبر خواهد بود. اگر تمام سرمایه گذاری و شرایط اقامت تامین شود، USCIS یک گرین کارت “غیرمشروط” یا دائم را صادر خواهد کرد که تاریخ انقضا نخواهد داشت.

آیامن به وکیل مهاجرت نیاز خواهم داشت؟ آیا تشریفات مهاجرت بخشی از برنامه سرمایه گذاری است؟

    مابر این باوریم که مهم است که شما وکیل قانونی مستقلی داشته باشید که منافع شما را بطور بلامنازع تامین نماید. شرکت حقوقی ما به شما کمک می کند که روند درخواست مهاجرت خود را تا جائی که ممکن است سهل و آسان دنبال نمایید. CLICK HERE FOR INFORMATION ABOUT ROBERT ABEDI.

 آیا من باید تجربه تجاری یا تحصیلات تجاری قبلی داشته باشم؟

    خیر، یک سرمایه گذار EB-5 لازم نیست هر گونه تجربه کسب و کار قبلی یا حداقل سطح تحصیلات را داشته باشد. تنها شرط راجع به سرمایه گذار این است که او ارزش یا سرمایه خالص مورد نیاز برای سرمایه گذاری  ۵۰۰،۰۰۰ دلار و هزینه های اضافی را داشته باشد. او باید بتواند ثابت کند که وجوه سرمایه گذاری از منابع قانونی، از قبیل سود حاصل از خرید و فروش اموال، سهام یا اوراق قرضه، کسب و کار، معاملات تجاری، هدیه، و ارث حاصل شده است.

شرکت حقوقی ما شما را در تمام مراحل راهنمایی می کنند.

چه مسائلی در مورد  EB-5 مشکل زا بوده است؟

    USCIS درخواست های ویزای مدل سرمایه گذاری مرکز تجاری را بررسی می کند. علاوه بر این، USCIS سیاست های قضاوت خود را مدت به مدت تغییر می دهد. چنین تغییراتی اغلب نیاز به توضیح بیشتر راجع به ساختار پروژه دارد، که می تواند تایید ویزا را به تاخیر بیاندازد، و گاهی اوقات منجر به رد درخواست روادید گردد. رایج ترین مشکلات پیش آمده برای دریافت ویزای EB-5 مربوط به اسناد ناکافی از منبع سرمایه بوده است. به دلایل حفظ حریم خصوصی و گاهی فرهنگی، بسیاری از سرمایه گذاران EB-5 سعی می کنند حداقل اطلاعات ممکن را افشا کنند که فقط این پرونده با یک درخواست برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردانده شود. بهتر است اطلاعات بیشتر ارایه شود تا اطلاعات کمتر. در این دوره از هشدار ترور و سوء ظن در مورد پول شویی، محققان USCIS منابع مالی مستندی را درخواست خواهند کرد.

شرکت حقوقی ما شما را در تمام مراحل کار راهنمایی می کنند.

آیا من باید در تمام مدت در ایالات متحده بمانم؟

    خیر، اما به طور کلی، دارندگان گرین کارت باید بیش از شش ماه از سال را در ایالات متحده زندگی کنند. اگر شخص بخواهد خارج از ایالات متحده به مدت بیش از شش ماه در طول سال باقی بماند، شرکت حقوقی ما در تمام مراحل به شما کمک می کند مجوز ورود مجدد (USCIS form I-131) بگیرد، یا اساساً چنین تلقی شود که گرین کارت خود را رها کرده است.

پس از دریافت EB-5 visa  و ورود به ایالات متحده برای اولین بار، یک سرمایه گذار باید در ابتدا اقامت خود در ایالات متحده را با اقداماتی نظیر باز کردن حساب بانکی، اجاره / خرید خانه، اخذ گواهینامه رانندگی / ID، اخذ شماره تامین اجتماعی، و پرداخت مالیات ایالتی و فدرال رسمیت بخشد. شرکت حقوقی ما شما را در تمام این مراحل راهنمایی می کند.

شغلی که باید ایجاد شود چگونه است؟

    اول ازهمه، میزان سرمایه گذاری EB-5 500،۰۰۰ دلار است که USCIS اجازه آنرا داده و جایگزین ۱،۰۰۰،۰۰۰ دلار قبلی است لیکن پروژه مربوطه باید در یک منطقه اشتغال هدفمند (Target Employment Area (TEA) )  خواه یک منطقه روستایی یا یک منطقه واجد نرخ بالای بیکاری (۱۵۰٪ ازبیکاری ملی به طور متوسط) اجرا شود.

بااین حال، با سرمایه گذاری در برنامه مرکز منطقه ای، سرمایه گذاران مجبور به ایجاد ۱۰ شغل به طور مستقیم (به عنوان مثال، استخدام ۱۰ کارگر تمام وقت آمریکایی) نیستند، زیرا این مشاغل می تواند به طور مستقیم و یا  غیرمستقیم ایجاد شود. شغل های غیرمستقیم اشاره به مشاغل ناشی از هزینه های ساخت و ساز و کسب و کار مستاجر بالقوه دارد و با استفاده از مدل های پیش بینی آماری معتبر محاسبه می شوند. مراکز تجاری اقتصاددانانی را برای محاسبه اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم برای هر یک از پروژه های توسعه خود به کار می گیرند تا مطمئن شوند هر پروژه به خوبی بیش از ۱۰ شغل مورد نیاز را ایجاد کرده است. با عمل کردن به عنوان شریک فعال، مرکز تجاری باید نیاز اشتغال زایی را مدیریت نماید، به طوری که نیازی نباشد شما این کار را انجام دهید. سابقه مرکز تجارت در طول سال ها در مدیریت اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم باید تاییدیه نهایی I-829 توسط USCIS را تضمین کند.

مزایای واقعی گرین کارت آمریکا چیست؟

    کار – شما می توانید برای هر شرکتی در آمریکا کار کنید. در برخی ایالت ها شما می توانید در صورتی که U.S. green card  داشته باشید یا شهروند آمریکا باشید مجوزهای کار (مهندسی، مشاور املاک و غیره) اخذ کنید.

تجارت و کسب و کار – شما می توانید کسب و کار خود را در ایالات متحده در هر نقطه ای شروع کنید.

سفر – شما می توانید به هر نقطه ای در ایالات متحده سفر کنید و بدون اینکه هنگام ورود مانع شما شوند کشور را ترک و مجدداً وارد کشور شوید.

حقوق قانونی – همه حقوق قانونی شما تحت حمایت قانون ایالات متحده قرار می گیرد، به جز حق رای، که زمانی واجد آن خواهید شد که تبدیل به یک شهروند ایالات متحده شوید.

اعضای خانواده – شما می توانید همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود را از طریق همان درخواست گرین کارت تحت حمایت خود بگیرید. حتی در صورتی که دارنده گرین کارت اولیه فوت کند، گرین کارت  خانواده وی به اعتبار خود باقی خواهد ماند.

تحصیلات –  دارندگان گرین کارت ویزای EB-5 ( EB-5 visa green card ) از شهریه تحصیلی افراد مقیم یا مقیم ایالتی در تمام دانشگاه ها و کالج های دولتی برخوردار خواهند بود. به طور معمول، این میزان دو تا چهار بار کمتر از نرخی است که دانشجویان خارجی مجبور به پرداخت آن هستند.

خانه – در اغلب موارد، ممکن است دریافت وام مسکن با نرخ بهره پایین برای رهن خانه بسیار آسان تر باشد.

بازنشستگی – دارندگان گرین کارت ویزای EB-5 ( EB-5 visa green card )  اگر به مدت ده سال در ایالات متحده مشغول به کار باشند از همان مزایای تامین اجتماعی بهره مند خواهند شد که یک شهروند ایالات متحده از آن بهره مند است.

شهروندی – دارندگان گرین کارت ویزای EB-5 ( EB-5 visa green card ) خود به خود واجد شرایط اخذ تابعیت آمریکا هستند و ظرف مدت ۵ سال به آنها پاسپورت آمریکا داده می شود و در صورتی که نخواهند تبدیل به شهروند آمریکا شوند می توانند گرین کارت دائمی (permanent green card  ) خود را برای همیشه نزد خود نگه دارند.

چه کسی بهتر است ویزای EB-5  بگیرد؟

    سرمایه گذاران EB-5 شامل افرادی از تمام طبقات جامعه – متخصصان، کسبه، افراد مایل به تسهیل در تحصیلات فرزندان خود، بازنشستگان، و یا کسانی که فقط به دنبال زندگی بهتر در ایالات متحده هستند – می باشند. وقتی گرین کارت اخذ شد، بسیاری از سرمایه گذاران ممکن است به کار یا راه اندازی کار تجاری در کشور خود ادامه دهند. برخی دیگر ممکن است کار در ایالات متحده را انتخاب کنند و درگیر کسب و کار در ایالات متحده شوند. به عبارت ساده تر، ویزای EB-5 به شما انعطاف پذیری لازم برای زندگی در هر نقطه و انجام آنچه شما می خواهید در ایالات متحده انجام دهید را می دهد. در زیر خلاصه ای از گزینه های مختلف در مورد ویزا ذکر شده است:

•اگر شما نمی‌خواهید به طور فعال مدیریت فعالیت روزانه سرمایه گذاری خود را به دست بگیرد، بهتر است EB-5 را در انتخاب کنید.

•اگر یکی از بستگان شما شهروند آمریکایی است یا فرزند این شهروند بیش از ۲۱ سال سن دارد، شما باید یکی از دسته های ویزای خانواده را انتخاب کنید.

•اگر شما دارای مهارتهای استثنایی یا معروفی هستید ممکن است برای اخذ گرین کارت بر اساس مهارت و یا شهرت خود واجد شرایط باشید.

•اگرمی خواهید به طورفعال درمدیریت کسب وکار خود وارد شوید بهتر است دسته ای از ویزاهای L-1، E-2، یا ویزاهای ویژه مدیر بین المللی اخذ نمایید. شرکت حقوقی ما شما را در تمام مراحل راهنمایی می کند.

 آیا باید زبان انگلیسی بدانم یا بخوانم؟

     خیر، برای درخواست EB-5 visa شما نیازی نیست که به طور مسلط زبان انگلیسی بدانید.

لطفا مطلع باشید که سرمایه گذاران باید نسخه انگلیسی تمام موافقت نامه ها، فرم های دولتی، و تقاضانامه های خود را داشته باشند.

هر سال چه تعداد ویزا برای دسته EB-5 اختصاص داده می شود؟

     برنامه سرمایه گذاری  EB-5  هر سال تعداد ۱۰،۰۰۰ ویزا به بیگانگان و اعضای خانواده آنها که سرمایه گذاری های مقدماتی آنها منجر به ایجاد و یا حفظ حداقل ۱۰ شغل تمام وقت برای کارگران آمریکایی شود، اختصاص می دهد. این رقم نمی تواند کمتر از ۳،۰۰۰ ویزا برای سرمایه گذاران در منطقه روستایی هدفمند یا دارای نرخ بالای بیکاری باشد و ۳،۰۰۰  مورد دیگر نیز برای سرمایه گذاران در مراکز منطقه ای طبق بخش  ۶۱۰ پی. ال ۱۰۲-۳۹۵ (Sec. 610 of P.L. 102-395) کنار گذاشته می شود. از آنجا که این برنامه در سال ۱۹۹۰ آغاز شده است، گروه ویزای EB-5 هرکز تلمبار نشده است.

1.415.398.4504+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *