robert-img-header

اصلاح وضعیت

اصلاح وضعیت برای بستگان نزدیک در ویزاهای بازدید B1/B2

من با ویزای بازدید B1/B2 وارد کشور شدم، آیا می توانم با خیال راحت وضعیت خود را تغییر دهم؟ این یک سوال خیلی رایج است و منشا بسیاری از سردرگمی ها حتی در بین بسیاری از دست اندرکاران امر مهاجرت، مسئولان USCIS و ماموران کنسولی  (AKA ConOffs) نیز همین موضوع است.

پاسخ، مانند بسیاری از موارد مربوط به مهاجرت، این است: “شاید”. همانطور که بسیاری از افراد می دانند، ویزای بازدید B1/B2یک ویزای دومنظوره نیست. به عبارت دیگر، وقتی شما ویزا را دریافت کردید، شما باید فقط قصد اقامت به عنوان یک بازدیدکننده را داشته باشید و نه مهاجرت. اگر ConOff  با شما در خصوص ویزا مصاحبه کند و از شما بپرسد که آیا قصد مهاجرت دارید یا نامزد شما در آمریکا است و سوالاتی نظیر آن و شما بگوئید که نامزد شما در آمریکا است و شما قصد دارید با وی ازدواج کنید و به آنجا مهاجرت کنید، به شما ویزا داده نخواهد شد.

با درنظر داشت مطالب فوق، این نکته حائز اهمیت است که شما مسائل مربوط به قصد و نیت خود (PCI) و تقلب را درک کنید. راهبرد اصلی این است که PCI مانع عدم پذیرش نیست بلکه اظهارات خلاف واقع به قصد فریب چنین مانعی  را ایجاد می کند(INA 212(a)(6)(C)(i). بنابراین، حتی اگر شما در ذهن خود چنین قصدی داشته باشید اگر هرگز در مورد آن مورد سوال قرار نگرفته بودید، و هرگز هیچ چیز غیرواقعی به مامور کنسولی ( ConOff ) یا مامور مستقر در مبادی ورودی نگویید و هیچ چیز غلطی در پرونده و فرمهای تکمیلی شما وجود نداشته باشد، شما قانونا واجد شرایط تغییر وضعیت خود خواهید بود.

مرجع قانونی حمایت کننده از تغییر وضعیت

اینجا نیز، قصد شخص به خودی خود معضلی برای انجام تغییرات در خصوص بستگان نزدیک فرد به شمار نمی رود. به خصوص، عامل مغایر در قصد مورد نظر با برابرهای اساسی (یا مهم) که در تغییرات بستگان نزدیک وجود دارد رفع می گردد. این اختیار قانونی از موضوع کاوازوس Cavazos, 17 I&N Dec. 215 )BIA 1980) نشأت می گیرد. برابرهای اساسی در پرونده ابراهیم Matter of Ibrahim, 18 I&N Dec. 55)BIA 1981) توضیح داده شده است.

1.415.398.4504+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *