robert-img-header

مراحل اخذ ویزای EB-5

روند سه مرحله ای اخذ ویزا برای گرفتن گرین کارت دائمی ایالات متحده

روند اخذ ویزا EB-5 می تواند پیچیده و گیج کننده و زمان بر باشد. به این دلایل، سرمایه گذارانی که به دنبال ویزای مهاجرتی EB-5 هستند ترجیح می دهند از طریق یک مرکز منطقه ای مورد تایید دولت فدرال عمل کنند. هدف شما این است که موفق ترین نتیجه ممکن را ، هم در گرفتن گرین کارت و هم در تولید میزان معقول سود سرمایه گذاری خود به دست آورید. برای مرور اسناد سرمایه گذاری و تسلیم درخواست ویزای EB-5 به USCIS، لطفا روند زیر را گام به گام دنبال کنید:

مرحله ۱ – ثبت نام و مرور اسناد و مطالب سرمایه گذاری

سرمایه گذاران داخلی و EB-5 بالقوه که مایل هستند مطالب سرمایه گذاری یک مرکز منطقه ای را مرور کنند برای اولین بار باید با تماس با مرکز منطقه ای و اقدام به عنوان یک “سرمایه گذار معتبر” (که در زیر به طور مفصل مورد بحث قرار گرفته است) ثبت نام کند.

وقتی اطلاعات رابط شما دریافت شد، اگر شما یک سرمایه گذار معتبر باشید، طبق برنامه برای دریافت اسناد و ارائه پروژه در مرکز منطقه ای مورد نظر، با شما تماس گرفته خواهد شد. “سرمایه گذار معتبر” (accredited investor) توسط قانون اوراق بهادار ایالات متحده مصوب ۱۹۳۳ و قوانین امنیتی ایالت های مختلف که دسترسی افراد به سرمایه گذاری در یک زمینه خاص، تعریف شده است.

برای احراز شرایط لازم برای سرمایه گذاری، فرد باید ارزش خالص فردی، یا ارزش خالص مشترک با همسر، که بیش از ۱ میلیون دلار است یا درآمدی بیش از ۲۰۰،۰۰۰ دلار در هر یک از دو سال اخیر و یا درآمد مشترک با همسر بیش از ۳۰۰،۰۰۰ دلار برای آن سالها و یک مدت انتظار منطقی از سطح درآمد مشابه برای سال جاری را داشته باشند.

مرحله ۲ – انجام سرمایه گذاری و تسلیم درخواست I-526

اگر شما تصمیم به سرمایه گذاری در یک مرکز منطقه ای گرفته اید گام بعدی این است که برای تکمیل فرم قرارداد اشتراک (آخرین سند در دفترچه) و سرمایه گذاری اقدام نمایید. کل سرمایه باید در هر دستورالعمل در قرارداد اشتراک به حساب شرکت فرستاده شود.

به محض دریافت وجوه، مرکز تجاری نیز قرارداد اشتراک را امضا و آن را به شما باز می گرداند. قرارداد اشتراک امضاشده، مدارک سرمایه گذاری و رسید شما را ارایه می دهد. برای سرمایه گذاران مهاجر، مرکز تجاری (the trade center) اسناد سرمایه گذاری را به دفتر حقوقی ما، یعنی وکیل مهاجرت شما، تحویل می دهد تا نسبت به ثبت درخواست I-526-گام اولیه برای اخذ گرین کارت آمریکا (U.S. green card )- اقدام نماییم.

درخواست I-526 توسط USCIS مورد رسیدگی قرار می گیرد. روند تایید به طور معمول ۸ تا ۱۲ ماه طول می کشد و بسته به فرد متفاوت خواهد بود. پس از تایید، سرمایه گذاران خارجی باید در کنسولگری محلی یا سفارت آمریکا مصاحبه بدهند. متناوباً، سرمایه گذاران مهاجر در ایالات متحده آمریکا ممکن است درخواست I-485 را به منظور تبدیل وضعیت خود به اقامت قانونی تسلیم نمایند.

پس از دریافت ویزای مشروط، به طور معمول متقاضی اصلی و عضو (یا اعضای) واجد شرایط خانواده باید ظرف مدت ۱۸۰ روز وارد ایالات متحده آمریکا شوند. دوره مشروط دو ساله از روزی شروع می شود که متقاضی وارد ایالات متحده آمریکا شود.

مرحله ۳–تسلیم درخواست I-829 و دریافت گرین کارت دایمی (Permanent Green Card)

آخرین مرحله از روند مهاجرت تسلیم درخواست نامه I-829 برای حذف شرایط و اخذ وضعیت گرین کارت غیرمشروط (unconditional green card status) است. I-829 باید بین ۲۱ و ۲۴ ماه پس از ورود به ایالات متحده تحویل داده شود.پس از تایید، برای سرمایه گذار مهاجر یک گرین کارت دایمی (permanent green card) صادر خواهد شد.

برای درک بهتر مراحل اخذ گرین کارت EB-5 سرمایه گذار به بخش الزامات EB-5 و مرور ویزای  EB5 مراجعه کنید. لطفا نگاهی به سوالات متداول پرسیده شده در مورد مهاجرت و ویزای سرمایه گذاری EB-5 بیفکنید.

1.415.398.4504+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *