robert-img-header

تشریفات درخواست EB-5 در ۱۲ مرحله

در این بخش ، ما جزئیات درخواست ویزای EB-5 را مورد بررسی قرار می دهیم. در این فصل، ما ۱۲ گام اصلی در طی تشریفات درخواست ویزا – از مشاوره با یک وکیل متبحر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری تا گرفتن گرین کارت مشروط و حتی تبدیل شدن به یک شهروند آمریکایی تمام عیار – را بررسی خواهیم کرد.

گام اول – برنامه جدول الف مشروط با دکتر علیرضا عابدی

قبلا گفتم که یافتن یک وکیل متبحر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری حائز اهمیت زیادی است. برنامه EB-5 یکی از پیچیده ترین ابعاد قانون مهاجرت است و برنامه ای است که نیازمند تخصص و تجربه است. برای این بحث، من فرض می کنم شما با شرکت من تماس گرفته اید و وقت مشاوره با من گرفته اید. در مشاوره خود- خواه به طور حضوری، مکاتبه ای یا تلفنی – ما نیازهای مهاجرتی شخصی شما را مرور می کنیم تا اطمینان بیابیم ویزای EB-5  یک گزینه مناسب است و در حقیقت بهترین ابزار برای رسیدن به اهداف مهاجرتی شما، برای شما و خانواده شما است. ما شرایط قانونی ویزای EB-5  را مرور می کنیم و به طور مفصل تشریفات درخواست گرین کارت را مورد بحث قرار می دهیم. شرکت من پی خواهد برد تصمیم شما برای مهاجرت چقدر جدی است و متعهدانه اطلاعاتی را  شما منتقل می کنیم تا تصمیمی آگاهانه بگیرید. از آنجا که شرکت من متعهد است به اینکه کلیه موکلین کاملا از قضایا مطلع شوند، هیچ هزینه ای بابت این مشاوره دریافت نمی کنیم.

گام دوم- تکمیل پرسشنامه نتیجه بخش

اگر تصمیم بگیرید، بعد از مشاوره با شرکت اینجانب، که مرکز منطقه ای که شما انتخاب کرده اید بهترین گزینه برای شما است که اهداف مالی و مهاجرتی خود را از ان طریق پیگیری کنید ما با شما کار می کنیم تا پرسشنامه سرمایه گذار را پر کنید. این پرسشنامه به شرکت اینجانب و مرکز منطقه ای کمک می کند تشخیص دهیم شما به لحاظ استاندارهای مالی و حقوقی یک سرمایه گذار واجد شرایط هستید. وقتی پرسشنامه را تکمیل کردید، و وقتی مرکز منطقه ای و شرکت من با دقت آن را بررسی کرد، آمادگی آن را خواهیم داشت که به مرحله بعد برویم.

گام سوم – مراجعه به دفاتر حقوقی دکتر علیرضا عابدی و همکاران

با امضای یک قرارداد استخدام وکیل با شرکت اینجانب، شما ما را مجاز می سازید که از طرف شما با مرکز منطقه ای تماس بگیریم و درخواست کنیم آنها اطلاعات مالی کاملی جهت بررسی دقیق به شما و مشاوران مالی شما بدهند. این مطالب مالی جامع شما و مشاور مالی شما را قادر خواهد ساخت مرکز منطقه ای را از دیدگاه سرمایه گذاری ارزیابی کنید.

گام چهارم – امضای قرارداد عدم افشا

وقتی شما با شرکت اینجانب قرارداد استخدام وکیل امضا کردید، ما هماهنگی لازم با دفتر منطقه ای انجام می دهیم تا یک قرارداد عدم افشا برای ما بفرستند. قرارداد عدم افشا دوجانبه است – هدف از آن حفاظت از حریم خصوصی شما و حریم خصوصی مرکز منطقه ای است. با امضای این سند، شما توافق می کنید که غیر از اعضای درجه یک خانواده خود یا مشاور مالی خود هیچ یک از اطلاعات مالی یا شکلی را که مرکز منطقه ای در اختیار شما قرار می دهد افشا نسازید. در عین حال، این قرارداد همچنین تضمین می کند که مرکز منطقه ای هیچ یک از اطلاعات شخصی شما را منتشر نمی سازد.

گام پنجم – بررسی اسناد ارایه شده مرکز منطقه ای با مشاور مالی شما

ما به عنوان وکلای مهاجرت شما، می توانیم مشاوران مالی شما نیز باشیم. سرمایه گذاری شما در مرکز منطقه ای سرمایه گذاری مهمی است، و ما احساس می کنیم که باید با همان دقتی که شما برای سرمایه گذاری به این اندازه به خرج می دهید پیش برویم. اگر شما و مشاور مالی شما با دقت لازم و کافی تعیین می کنند که مرکز منطقه ای یک سرمایه گذاری مناسب برای شما است، شرکت اینجانب آماده خواهد بود که شما را در نیل به این هدف که گرفتن گرین کارت EB-5 است کمک کند.

اگر شما تصمیم بگیرید در این خصوص اقدام کنید، در واقع آماده هستید که سرمایه گذاری خود را شروع کنید.

گام ششم – انتقال سرمایه لازم به حساب امانی مرکز منطقه ای

ممکن است از مباحثات ما به یاد داشته باشید که کلیه سرمایه ابتدائاً پرداخت شده به نفع شما به امانت گذاشته خواهد شد. این بدین معنی است که سرمایه شما به یک موسسه بانکی ثالث پرداخته خواهد که می پذیرد سرمایه شما را تا زمانی که درخواست شما تایید شود نگهداری کند. در صورتی که به طور بسیار غیرمحتملی درخواست شما رد بشود، کلیه پول شما – ۰۰۰/۵۰۰ دلار سرمایه و هزینه خدمات – به شما بازگردانده می شود. تنها هزینه ای که شما پرداخت می کنید هزینه خدمات اداری بانکی است که کمتر از ۵۰۰:۰۰ دلار است. تا زمانیکه اطمینان حاصل نکنیم که شما موفق خواهید بود، شرکت اینجانب شما را به عنوان موکل نمی پذیرد و مرکز منطقه ای نیز سرمایه گذاری شما را قبول نمی کند.

گام هفتم – گردآوری اسناد و مدارک مربوط به منبع سرمایه جهت سرمایه گذاری

همانطور که بعداً به تفصیل خواهیم گفت، دولت ایالات متحد خواستار آن است که کلیه وجوه سرمایه گذاری شده در قالب برنامه EB-5 تا منبع قانونی آنها آشکارا قابل رهگیری باشند. بعدا در این کتاب، شما راهنمایی برای اسناد را خواهید دید که انواع مدارک و اسنادی را که در جریان رهگیری به آن نیاز است برای شما بازگو می کند. ما به عنوان وکلای مهاجرت شما، همکاری تنگاتنگی با شما خواهیم داشت تا به شما کمک کنیم این اسناد که برای تامین شرط منبع قانونی انها لازم است را بشناسید و تکمیل کنید.

گام هشتم – گردآوری اطلاعات و اسناد شخصی

علاوه بر اطلاعات در باره سرمایه گذاری شما، دولت ایالات متحده خواستار اسناد شخصی در خصوص شما و خانواده شما است تا قبل از آنکه به شما گرین کارت بدهد اطمینان یابد شما در واقع همان شخصی هستید که می گویید. این اسناد اشکار مختلفی دارند، همانطور که در بخش راهنمای اسناد متعاقبا در این کتاب خواهید دید. ما به عنوان وکلای مهاجرت شما، با شما کار می کنیم تا این آیتم های اسناد شخصی را که برای مورد شما لازم است شناسایی کنید.

گام نهم – دفاتر حقوقی دکتر علیرضا عابدی و همکاران درخواست ۱-۵۲۶ کارآفرینی خارجی به USCIS ارایه می نماید.

در این مرحله، ما آماده هستیم درخواست ۱-۵۲۶ شما را به USCIS تهیه و ارائه کنیم. علاوه بر درخواست نامه، دو سند مهم مربوط به درخواست وجود دارد. نخست اسناد و مدارک مربوط به سرمایه برای سرمایه گذاری و اسناد شخصی که شما گردآوری کرده اید. بخش مهم دوم مربوط به مرکز منطقه ای است که در آن جزئیات مربوط به مرکز منطقه ای و پروژه های آنها به طور کاملا مستند ارایه خواهد گردید. مرکز منطقه ای نقش بسیار مهمی در درخواست شما دارد و به موفقت شما قویا متعهد هستند.

گام دهم – اخذ گرین کارت مشروط

اینکه چگونه شما گرین کارت مشروط دریافت خواهید کرد – و به ویژه اینکه آیا مصاحبه لازم است – بستگی به محل شما در زمان رسیدگی به درخواست ۱-۵۲۶ دارد. اگر در آمریکا باشید، شما و خانواده شما به دفتر محلی  USCIS خواهید رفت  تا در صورت موافقت با درخواست گرین کارت اقامت دائم خود را تحویل بگیرید. هر چند تشریفات دفتر محلی USCIS قدری متفاوت است، اغلب هیچ مصاحبه واقعی درخواست نمی شود.

از سوی دیگر، اگر شما در خارج از آمریکا باشید، باید قبل از دریافت گرین کارت اقامت دائم خود برای مصاحبه به کنسولگری یا سفارت ایالات متحده مراجعه بکنید. نخست، ابلاغیه ای به شما داده خواهد شد که اسناد لازم برای مصاحبه مربوط به ویزای مهاجرت را تهیه کنید. بلافاصله پس از آن تاریخ و زمان مصاحبه به شما اطلاع داده خواهد شد. شرکت اینجانب بسته مهاجرتی کاملی را به شما خواهد داد تا با خود به کنسولگری ببرید و ما با دقت شما را برای جریان مصاحبه آماده خواهیم کرد. در خاتمه مصاحبه موفقیت آمیز، شما دارنده گرین کارت مشروط ایالات متحده خواهید بود و مقدمات مهاجرت خود به ایالات متحده را فراهم خواهید کرد.

مهم نیست کجا زندگی می کنید، تنها شرط برای گرین کارت مشروط اقامت دائم در ایالات متحده این است که سرمایه شما در مرکز منطقه ای برای مدت دو سال دست نخورده باقی خواهد ماند. مادامی که شما این سرمایه را در مدت این دو سال برداشت نکنید، گرین کارت شما از کلیه مزایای اقامت دائم برخوردار خواهد شد. هیچ محدودیتی برای اینکه شما و خانواده شما در کجا زندگی کنید، کار کنید یا به مدرسه بروید وجود ندارد.

گام یازدهم – دفاتر حقوقی دکتر علیرضا عابدی و همکاران درخواست I-829 را ثبت خواهند نمود تا محدودیتهای گرین کارت مشروط شما را رفع کنند.

بعد از آنکه شما گرین کارت مشروط خود را تحویل گرفتید، شما به مدت ۲۱ ماه منتظر خواهید ماند تا مجدداً تصدیق کنید کل سرمایه گذاری انجام شده است و این سرمایه گذاری در مرکز منطقه ای صورت گرفته است. بعد از ۲۱ ماه، دفتر اینجانب تشریفات ارایه درخواست I-829 را انجام خواهد داد تا گرین کارت مشروط شما را با گرین کارت اقامت دایم نامحدود جایگزین نماید. ما قبل از انقضای مدت ۲۴ ماه (۲ سال)، تقاضانامه I-829 را بدین منظور از طرف شما تحویل مراجع ذیربط خواهیم نمود. مرکز منطقه ای باز هم با شما به طور تنگاتنگی همکاری خواهد کرد تا اسناد لازم را به USCIS ارایه دهید. وقتی USCIS این درخواست نامه را تایید کرد، یک گرین کارت غیرمشروط به شما داده خواهد شد، که این گرین کارت به شما و خانواده شما امکان می دهد برای همیشه در ایالات متحده زندگی کنید.

گام دوازدهم – شهروند آمریکایی شدن

بعد از سپری شدن پنج سال از زمانی که گرین کارت دریافت کردید، اگر مایل باشید، شما و خانواده شما این انتخاب را خواهید داشت که به شهروندان دارای تابعیت ایالات متحده تبدیل شوید. اگر این هدف شما است، شرکت اینجانب آمادگی خواهد داشت که در این مدت پنج سال به شما در جریان اخذ تابعیت کمک کند.

1.415.398.4504+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *