robert-img-header

ویزای EB-5 چیست؟

ویزای EB-5 یک ویزای ایالات متحده است که از طریق قانون مهاجرت سال ۱۹۹۰ ایجاد شده است. این ویزا روشی برای اتباع خارجی است که پول خود را در ایالات متحده سرمایه گذاری کنند تا گرین کارت (Green Card) دریافت کنند. برنامه ویزای EB-5 تا سال ۲۰۱۵ تمدید شده است. اکثر سرمایه گذاران مهاجر (۹۰٪) ترجیح می دهند از طریق مراکز منطقه ای رسمی (officially designated regional centers) برای به دست آوردن گرین کارت دایم آمریکا (U.S. permanent green card) اقدام کنند زیرا روند بسیار ساده، ارزان‌تر و سریع‌تری را ارایه می دهد. برنامه ویزای EB-5 مزایای متعددی، از جمله موارد زیر، را در بر دارد:

 1. آزادی زندگی، کار و بازنشستگی در هر نقطه از ایالات متحده، بدون در نظر گرفتن محل سرمایه گذاری EB-5.
 2. متقاضی اصلی، همسر، و هر یک از فرزندان زیر ۲۱ سال وی واجد شرایط اخذ همان ویزا هستند.
 3. هیچ نیازی به مدیریت فعالیت تجاری روزانه و کارکنان نیست.
 4. هیچ محدودیتی برای سفر در داخل و خارج از کشور فرد وجود ندارد.
 5. شما دسترسی برابری به تحصیل در دانشگاه با همان هزینه به عنوان ساکنان دایم را دارید.
 6. تنوع در سبد سرمایه گذاری خود در ایالات متحده
 7. در حال حاضر، هیچ سهمیه ویزا عقب افتاده ای وجود ندارد.
 8. نیازی به داشتن حامی نظیر آنچه در مورد ویزاهای اشتغال یا خانواده مطرح بود نیست.
 9. هیچ ادعایی برای توانایی فوق العاده ای و یا تحصیلی نیاز نیست.
 10. شما می توانید تبدیل شدن به یک شهروند ایالات متحده ۵ سال پس از اخذ گرین کارت مشروط (conditional green card) را در نظر بگیرید.

مرکز تجاری (trade center) مورد انتخاب شما باید:

 1. فرصت های سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار دهد و پاسخ های دقیق را با عبارات قابل فهم ارایه دهد.
 2. به پشتیبانی و راهنمایی سرمایه گذاران واجد شرایط از طریق سرمایه گذاری و فرایند green card مبادرت نماید.
 3. با وکلای مهاجرت با تجربه که دارای تخصص در زمینه اخذ ویزاهای EB-5 هستند همکاری نماید.
 4. روند مهاجرت برای به حداکثر رساندن شانس اخذ ویزای EB-5 را هماهنگی کند.
 5. با دقت و پشتکار مدیریت سرمایه گذاری شما را انجام دهد به طوری که به درآمدزایی و رشد بلند مدت آن بیافزاید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ویزای EB-5، لطفا بخش “مروری بر ویزای EB-5″ را مطالعه کنید.

“مروری بر ویزای EB-5”

ویزای EB-5 به سرمایه گذاران مهاجر انعطاف‌پذیرترین راه نیل به اقامت دائمی قانونی در ایالات متحده و در نهایت شهروندی را ارایه می‌کند. واجد شرایط بودن برای اخذ گرین کارت EB-5 سرمایه گذاری (EB-5 investor green card) اساسا به گذاشتن سرمایه مورد نیاز و اثبات منبع قانونی دستیابی به آن سرمایه بستگی دارد. اگر سرمایه گذاری در یک منطقه اشتغال هدفمند (Targeted Employment Area (TEA))، منطقه ای با نرخ بیکاری ۱٫۵ برابر میانگین ملی، یا یک منطقه روستایی انجام گیرد میزان سرمایه گذاری مورد نیاز ۵۰۰،۰۰۰ دلار است. در غیر این صورت مبلغ سرمایه گداری لازم ۱،۰۰۰،۰۰۰ دلار است. هیچ محدودیتی از نظر سن، تحصیلات، تجربه تجاری، و یا تسلط به زبان (انگلیسی) وجود ندارد. سرمایه گذاران EB-5 می توانند بدون توجه به محل سرمایه گذاری در هر کجا که بخواهد زندگی و کار کنند.

اداره شهروندی و مهاجرت ایالات متحده ((USCIS)U.S. Citizenship and Immigration Services) برنامه ترجیحی پنجم مبتنی بر اشتغال (EB-5 investment visas) را اداره می‌کند. این برنامه ویزا برای اولین بار توسط دولت ایالات متحده در سال ۱۹۹۰، با استناد به بند ۲۰۳ (ب) (۵) قانون مهاجرت و ملیت (INA) ،۸ U.S.C. § ۱۱۵۳(b) (5) برای تشویق پروژه های توسعه اقتصادی و اشتغال زایی، ایجاد شد. قانون سال ۱۹۹۰ از سرمایه گذار درخواست می کرد به ایجاد ۱۰ شغل مستقیم و یا غیرمستقیم اقدام نماید. در ۶ اکتبر۱۹۹۲، دولت ایالات متحده برنامه مرکز منطقه ای (Regional Center Program) را در چارچوب بخش ۶۱۰  قانون عمومی ۳۹۵-۱۰۲ برای ترویج بیشتر مهاجرت و سرمایه گذاری از طریق برنامه EB-5 و مراکز منطقه ای را به اجرا درآورد. در حال حاضر برنامه مرکز منطقه ای (Regional Center Program) تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵ تمدید شده است.

مرکز منطقه ای (Regional Center) چیست؟

مرکز منطقه ای (Regional Center) یک منطقه جغرافیایی تعیین شده توسط USCIS برای احراز شرایط دریافت سرمایه از سرمایه گذاران مهاجر است. مزیت اصلی برنامه مرکز منطقه ای این است که اجازه می دهد سرمایه گذاران بر اشتغال غیرمستقیم (به عنوان مثال، استفاده از یک مدل پیش بینی اقتصادی مصوب) تکیه کنند نه بر اشتغال مستقیم (به عنوان مثال، با استخدام کارمندان تمام وقت).

برای به دست آوردن عنوان مرکز منطقه ای، افراد باید پیشنهادی را به USCIS ارایه دهند که جزئیات برنامه سرمایه‌گذاری رشد اقتصادی، اهداف تجاری، اشتغال‌زایی و تعهد سرمایه را بیان کند. مرکز منطقه ای (Regional Center) ممکن است بر یک سرمایه گذاری تمرکز نماید یا انواع سرمایه گذاری های غیرمربوط را در داخل مرز جغرافیایی خود توسعه دهد. برخی از مراکز منطقه ای با موفقیت مدیریت چندین مراکز منطقه ای مورد تایید دولت فدرال (federally approved  Regional Centers) را در سراسر ایالات متحده بر عهده گیرند.
سرمایه گذاران EB-5 یک گرین کارت “مشروط” یا موقت (“conditional” or temporary green card)  ظرف مدت دو سال از تاریخ اولین ورود خود به ایالات متحده به عنوان مقیم دائم را دریافت می کنند. به عبارت ساده تر، تا زمانی که مرکز منطقه ای به طور آشکاربا طرح تجاری خود منطبق باشد و شرط ایجاد شغل مورد نیاز را تامین نماید، سرمایه گذار یک گرین کارت “بی قید و شرط” یا دائم (“unconditional” or permanent green card) دریافت خواهد کرد. تشریفات اخذ گرین کارت دایمی (permanent green card) به طور معمول ۵-۳ سال طول می کشد که این به روند طی تشریفات در USCIS و کیفیت مستندات متقاضی بستگی دارد.

این مهم است که سرمایه گذاری در مرکز منطقه ای EB-5 انجام گیرد. شما باید با کمال راحتی از مراکز منطقه ای در مورد سابقه آنها در ارائه گرین کارت دائمی و برگشت سرمایه به سرمایه گذاران سوال کنید.

1.415.398.4504+
-->

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *